Sztuki walki dla dzieci to doskonały sposób na poprawę ogólnej sprawności, szybkości reakcji i umiejętności motorycznych.
Zebraliśmy dla Ciebie tutaj listę najbardziej popularnych sztuk walki dla dzieci.
Przy wyborze klubu upewnij się, że nacisk kładziony jest na zabawę. Koszty różnią się w zależności od wieku.
Sztuki walki same w sobie są często tematem kontrowersyjnym. Jednak emocje wielu rodziców sięgają jeszcze wyżej, gdy pojawia się pytanie ,czy sztuki walki są odpowiednie dla dzieci.
Zagłębiamy się w różne oblicza różnych rodzajów sztuk walki i pokazujemy, jakie są zagrożenia.
Ponadto dowiedzą się Państwo, jak przydatne są poszczególne ćwiczenia i z jakimi kosztami należy się liczyć przy zapisie do klubu.
[button]Rękawice bokserskie dla dzieci[/button]
Spis treści
1. sztuki walki dla dzieci – krótkie wprowadzenie

Jeśli najpierw spojrzymy na sztuki walki dla dzieci po prostu jako na sport, a mniej jako na sposób robienia krzywdy innym ludziom, to można dostrzec wiele pozytywnych rzeczy, które różne warianty mają do zaoferowania.
Małe dzieci uczą się kontrolować i wykorzystywać swoje ciało. Aby móc uprawiać sztuki walki, dzieci muszą mieć dobry chwyt i zdolności motoryczne do poszczególnych ćwiczeń.
Zasadniczo wszystkie sztuki walki są tak skonstruowane, że początkujący mają łatwo, a poszczególne techniki rozwijają się wzajemnie. Dzięki temu dzieci i dorośli nie są nadmiernie obciążeni podczas pierwszych treningów, ale mają radość z ruchu.
Sztuki walki nie oznaczają bicia się nawzajem, lecz walkę ze sobą według określonych zasad. Natomiast w sztukach walki dla dzieci praktycznie nie ma bezpośredniego kontaktu ze sobą.
Skupia się raczej na nauce poszczególnych technik.
Krótki wgląd w świat sztuk walki można zobaczyć w tym filmie na YouTube:
2. niebezpieczeństwo sztuk walki – ryzyko możliwe do opanowania

Każdy sport niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Dotyczy to piłki nożnej, piłki ręcznej, hokeja i wielu innych sportów – i oczywiście także dziedziny sztuk walki.
Generalnie jednak typowe kontuzje, o które martwi się wielu rodziców, są bardzo rzadkie. Zwłaszcza w sztukach walki dla dzieci bezpośredni kontakt ze sobą występuje tylko w niektórych przypadkach.
W zapasach czy judo do bezpośredniej walki dochodzi stosunkowo wcześnie. Kopnięcia i ciosy nie odgrywają jednak w tych sportach żadnej roli. Celem jest raczej doprowadzenie przeciwnika do upadku poprzez określone techniki, ale bez zranienia go.
Z kolei w karate czy taekwondo nacisk kładzie się na kombinacje ciosów i kopnięć. Są one jednak początkowo wykonywane w powietrzu lub przeciwko łapom.
Nawet jeśli brzmi to nieco dziwnie, w większości sztuk walki dzieci muszą najpierw nauczyć się prawidłowo upadać. Dopiero ten trening umożliwia lądowanie na ziemi w różnych pozycjach bez zrobienia sobie krzywdy.
Uwaga: Jeśli w amatorskich i profesjonalnych sztukach walki stosowany jest pełny kontakt, ryzyko wstrząsu mózgu i problemów ze szczęką znacznie wzrasta, jak pokazuje to badanie.
3. sztuki walki dla dzieci jako skuteczny trening całego ciała
W porównaniu z wieloma innymi sportami, do uprawiania sztuk walki dzieci potrzebują stosunkowo wszechstronnych umiejętności. Dotyczy to następujących podobszarów:

- Koordynacja:
Aby technika działała, dzieci muszą nauczyć się przejmować kontrolę nad swoim ciałem i opanować liczne ruchy w sekwencji.
Wymaga to dobrego zmysłu równowagi, a także umiejętności z zakresu motoryki brutto i drobnej. - Siła:
Ten obszar obejmuje maksymalną siłę, wytrzymałość siłową, jak również szybkość. Aby móc wykonać cios, kopnięcie lub rzut, wymagany jest przede wszystkim silny środek ciała. Jednak trening dla dzieci skupia się przede wszystkim na dobrym napięciu ciała, a także na ćwiczeniach wspierających szybkość i wytrzymałość siłową.
Siła maksymalna odgrywa ważniejszą rolę dopiero w okresie dojrzewania. - Kondycja:
Ponieważ całe ciało jest zawsze w napięciu, a taniec z podniesionymi ramionami odgrywa ważną rolę, umiejętności wytrzymałościowe również nie są zaniedbywane.
Szczególnie boks bez sparingpartnera stał się więc coraz częściej trendem fitness. - Reaktywność:
W walce z przeciwnikiem chodzi o błyskawiczne reakcje. Każdy ruch przeciwnika wymaga reakcji. Dzieci uczą się więc poprawiać swoją szybkość i trenować refleks.
Wszechstronność treningu ma szczególnie pozytywny wpływ. Nogi, ręce i tułów są jednakowo obciążone. Problemy z postawą i jednostronne obciążenie praktycznie nie występują w sztukach walki.
4. Sztuki walki dla dzieci w celu zmniejszenia agresji – temat kontrowersyjny

Nie tylko wiązkom energii, które cierpią na ADHD, dobrze służą sztuki walki. Również nieśmiałe dzieci mogą zwiększyć swoją pewność siebie poprzez coraz lepszą kontrolę nad ciałem i wykorzystać to w codziennym życiu.
Czy sztuki walki są rzeczywiście przydatne dla dzieci w nauce radzenia sobie z agresją, można jednak mieć wątpliwości. Chociaż istnieją różne badania, które sugerują, że dzieci, a zwłaszcza młodzież, są mniej agresywne z powodu sztuk walki, efekty te mogłyby prawdopodobnie zostać osiągnięte również poprzez każdy inny rodzaj sportu.
Ponadto istnieje obecnie niebezpieczeństwo, że dość agresywne dziecko będzie później wiedziało, jak poważnie zranić inną osobę.
Generalnie jednak dobrzy trenerzy sztuk walki dbają o to, aby sport ten był uprawiany tylko jako taki i aby służył tylko do obrony w sytuacji zagrożenia.
Dla dzieci agresywnych są jednak inne sporty, które również wiele od nich wymagają i pomagają zmniejszyć agresję.
Uwaga: Z drugiej strony prawdą jest, że żadne dziecko nie staje się agresywne poprzez uprawianie sztuk walki.
5. sztuki walki i sporty walki – czasami są między nimi duże różnice.
Sztuka walki czy sporty walki:
Sztuki walki mają jasno określone zasady i mają na celu rywalizację między sobą. W przeciwieństwie do tego, sztuki walki zazwyczaj obywają się bez zasad. Skupiają się częściowo na aspektach pokazowych lub na technikach, które szybko i skutecznie unieszkodliwiają przeciwnika.
W powszechnym użyciu obie formy są jednak często używane synonimicznie.
W tym rozdziale przyjrzymy się pokrótce różnym rodzajom sztuk walki. Ze względu na dużą ilość różnych form, skupimy się na najbardziej znanych sztukach i sportach walki.
- Judo:
W Judo główną rolę odgrywają techniki rzutowe i naziemne. Siła przeciwnika jest wykorzystywana przeciwko niemu. Ciosy i kopnięcia są zabronione. W porównaniu z innymi sztukami walki, judo jest bardziej nastawione na rywalizację i w mniejszym stopniu służy do samoobrony. - Karate:
Ta starożytna japońska sztuka walki opiera się głównie na technikach ciosów i kopnięć. Karate jest bardzo odpowiednie do samoobrony ze względu na swoją szybkość i trening walki wręcz. Jednakże, nacisk kładziony jest bardziej na aspekt sportowy.

- Taekwondo:
Podobnie jak karate, taekwondo to przede wszystkim techniki ciosów, a także kopnięć. W przeciwieństwie jednak do karate, większą wagę przywiązuje się do artystycznych kopnięć, przez co wymagana jest ogromna elastyczność. Jednocześnie maleje praktyczne znaczenie dla celów samoobrony. - Wing Tsun:
Ten podgatunek Kung Fu jest nauczany w wielu szkołach. Skupia się na niezwykle szybkich technikach pięści i kopnięciach na nogi. Ze względu na dobrą przydatność do celów obronnych, na tym stylu walki opiera się m.in. policja. - Boks:
W boksie nacisk kładzie się głównie na aspekt sprawnościowy. Skoki na linie, pratfalls jak również uniki są ważnymi filarami treningu bokserskiego. - Aikido:
Oprócz technik rzutów znanych z judo, sport ten wykorzystuje głównie techniki dźwigni. W ten sposób siła przeciwnika jest wykorzystywana bezpośrednio przeciwko niemu.
Ta bardzo wymagająca technicznie sztuka walki nadaje się szczególnie dla mniej silnych fizycznie dzieci, dzięki czemu dziewczynki również będą się tu dobrze bawić. - Ju-Jutsu:
Ten mieszany sport składa się z elementów aikido, judo i karate i jest doskonałą formą samoobrony.
6. właściwy wiek na rozpoczęcie sztuk walki

Nie ma jednolitej odpowiedzi na pytanie, kiedy należy rozważyć uprawianie sztuk walki przez dzieci. Wiele klubów oferuje specjalne kursy dla dzieci. Zazwyczaj rozpoczynają się one w wieku 6 lat, ale niektóre dopiero w wieku 8 lub 9 lat.
W zależności od miasta, niektóre szkoły sztuk walki oferują kursy wstępne dla młodszych dzieci. W ten sposób już dzieci od 3 roku życia mogą zapoznać się z ruchami sztuk walki. Na tym etapie brakuje jednak wyraźnego kierunku.
Dlatego też dla mniejszych dzieci przydatne są kluby gimnastyczne, w których dzieci uczą się wielu różnych ruchów. Te również są dostępne w prawie każdym mieście. Zmiana na szkołę sztuk walki może nastąpić również później.
7. Koszty lekcji sztuk walki dla dzieci
Z reguły kluby sztuk walki nie są finansowane ze środków publicznych. Dlatego koszty są nieco wyższe niż w przypadku klubu piłkarskiego czy gimnastycznego.
Średnio można kalkulować z około 30 euro miesięcznie. Różni się to jednak znacznie w zależności od miejsca i sztuki walki.
Ponadto dzieci zazwyczaj potrzebują kombinezonu treningowego i drobnego sprzętu ochronnego. Często można zamówić te przedmioty bezpośrednio w lokalnym klubie po rozsądnych cenach.
8. rekomendacja książkowa redakcji
- ✅ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MATERIAŁ: Mytra Fusion rękawiczki dziecięce wykonane są z najwyższej jakości materiału poliestrowo-elastanowego. Opaski bokserskie Mytra Fusion zostały specjalnie zaprojektowane, aby wzmacniać dłonie i nadgarstki podczas sesji treningowych i uderzeń.
- ✅ŻELOWA WYŚCIÓŁNIA I WYGODNE DOPASOWANIE: Mytra Fusion Boxing Bands Protective Band wykonane są z pianki i żelowej wyściółki, dzięki czemu zapewniona jest ochrona dłoni podczas treningu i uderzania, a żelowa wyściółka zmniejsza ryzyko kontuzji w wyniku uderzenia ciężkimi workami treningowymi. Okłady pod rękawice Mytra Fusion zapewniają dłoniom niesamowite czucie i komfort. Idealnie pasuje pod wszystkie rękawice bokserskie.
- ✅ PASEK Z HACZYKIEM I PĘTŁĄ O DŁUGOŚCI 76 CM: Mytra Fusion owijki bokserskie są wyposażone w najwyższej jakości pasek z haczykiem i pętelką o długości 76 cm, który zapewnia odpowiednią kontrolę zapięcia i ochronę nadgarstka podczas treningu jazdy i uderzeń.
- ✅ SOLIDNE SZWY: Mytra Fusion dziecięce rękawice bokserskie są wykonane z mocnych szwów zapewniających długą żywotność, a te rękawice pozwalają wyrazić siebie, robiąc to, co kochają. Łatwe zakładanie i zdejmowanie.
- ✅ GWARANTOWANA SATYSFAKCJA: Wierzymy w jakość naszych wkładek do rękawic, a zadowolenie klienta jest naszym najwyższym priorytetem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony z opaski bokserskiej, nie wahaj się z nami skontaktować, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.
- Wysokiej jakości materiał i mocne obszycie - rękawice bokserskie dla dzieci firmy Farabi Sports są wykonane z wysokiej jakości sztucznej skóry. Kształt kciuka rękawic dziecięcych Farabi Sports jest w pełni zintegrowany, co zmniejsza ryzyko zgięcia i umożliwia dłuższe jednostki treningowe.
- ✈ Oddychająca powierzchnia dłoni: młodzieżowe rękawice bokserskie firmy Farabi Sports z 5 otworami wentylacyjnymi, które utrzymują dłonie Twoich dzieci w suchości, zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i chronią dłonie przed urazami.
- Pasek do kickboxingu dla dzieci firmy Farabi Sports z wysokiej jakości zapięciem na rzepy zapewnia odpowiednią kontrolę zapięcia, które można dowolnie dopasować.
- 🌷 Uchwyt na przyczepność 🌷 Bez ześlizgiwania się, indywidualne dopasowanie dla każdego wojownika. Te wytrzymałe rękawice bokserskie pomagają w treningu siłowym, wytrzymałości, równowagi, koordynacji i fitnessu w studiu fitness.
- satysfakcji - jesteśmy przekonani, że jakość naszych rękawic bokserskich dla dzieci i zadowolenie naszych klientów jest naszym najwyższym priorytetem. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z rękawic treningowych dla nastolatków, skontaktuj się z nami, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.
- Wysokiej jakości materiał - rękawice bokserskie flntronic są wykonane z wysokiej jakości sztucznej skóry, wypełnienia piankowego i odpornej na zużycie powłoki. Pianka jest miękka i bezzapachowa i nie odkształca się tak łatwo. Mocne szwy i trwałe materiały sprawiają, że jest niezawodny do długotrwałego stosowania podczas MMA, kickboxingu, Muay Thai i podczas treningu.
- Oddychająca konstrukcja z siateczki - rękawice bokserskie dla dzieci mają oddychającą konstrukcję. Jedyne w swoim rodzaju 5 otworów wentylacyjnych zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Materiał odprowadzający pot wewnątrz odprowadza wilgoć od skóry i utrzymuje dłonie dziecka w suchości. Brak zapychania się podczas treningu, rękawice bokserskie Flintronic dla dzieci zapewniają dzieciom komfort i oddychalność.
- Pełna ochrona i komfort - wnętrze rękawic bokserskich jest wypełnione wysoce elastyczną trójwarstwową pianką, a pogrubione gąbki amortyzują uderzenia i amortyzują wstrząsy, dzięki czemu pięść jest w pełni chroniona i zapobiega urazom dzieci. Kręcone rękawice bokserskie ze wzmocnioną powierzchnią dłoni i ergonomicznym dopasowaniem zapewniają wygodny trening.
- Zaprojektowane specjalnie dla dzieci - rękawice bokserskie są zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Są małe i lekkie, dlatego idealnie nadają się dla początkujących, którzy uczą się boksowania. Kreskówkowy wzór płomienia jest pełen witalności i dziecięcego zainteresowania i ułatwia dzieciom zakochanie się w treningu bokserskim. Bardzo szerokie zapięcie na rzepy poprawia ochronę nadgarstka i umożliwia dzieciom swobodne i wygodne dopasowanie ciasności.
- Szerokie zastosowanie - ten produkt jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Może być stosowany do MMA, boksu, Muay Thai, judo, karate itd. Jest to również wspaniały prezent dla dzieci, który może pielęgnować swoje hobby, chroni je przed uzależnieniem od telefonów komórkowych i telewizji oraz poprawia relacje ze sobą