Nawet jeśli oznacza to ograniczenie się podczas zabawy, należy unikać bezpośredniego przebywania z dzieckiem na słońcu.
Właściwe ubranie w gorących temperaturach to takie, które idealnie zakrywa szyję i ramiona. Ponieważ słońce świeci przede wszystkim na głowę, kapelusz przeciwsłoneczny jest koniecznością.
Wybór odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego zależy między innymi od rodzaju skóry dziecka. Im bardziej blada jest skóra Twojego dziecka, tym bardziej jest ona wrażliwa na słońce.
Dzieci uwielbiają bawić się na dworze. Zwłaszcza gdy wiosną znów wychodzi słońce i robi się cieplej, plac zabaw czy ogródek zachęcają do wielogodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. Jednak wraz z dobrą pogodą przychodzi ryzyko poparzeń słonecznych. Dzieci powinny być szczególnie chronione przed promieniowaniem UV. Oparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko rozwoju raka skóry w późniejszym życiu. Niektóre dzieci są również podatne na alergie słoneczne. Dzięki kilku wskazówkom, Ty i Twoje dzieci możecie jednak spokojnie cieszyć się słoneczną pogodą.
[button]Bestsellery wśród kremów przeciwsłonecznych dla dzieci[/button]
Spis treści
1. unikać bezpośredniego słońca
Dzieci poniżej 12 miesiąca życia nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jeśli to możliwe. Osłona przeciwsłoneczna na wózku zapewnia ochronę. Należy również zadbać o to, aby zawsze umieszczać wózek w cieniu. Słońce jest słabsze rano i po południu. Dlatego w miarę możliwości należy unikać szczególnie gorących godzin południowych na aktywność na słońcu z małymi dziećmi.
W godzinach11-15 również nieco starsze dzieci powinny unikać zabaw na bezpośrednim słońcu, ponieważ promieniowanie latem jest w tym czasie szczególnie silne i może być agresywne dla skóry.
2. właściwa odzież
Do ochrony dzieci przed słońcem podczas zabawy należy używać nakrycia głowy, koszulki lub dłuższych spodni. Ubranie powinno być wykonane z mocno tkanego materiału, ale niezbyt ciepłego, a więc skrojonego jak najbardziej luźno. Szczególnie nadaje się do tego specjalna odzież UV. Kapelusz z daszkiem chroni również uszy przed poparzeniem słonecznym.
Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny mieć odpowiedni filtr UV co najmniej 400nm. Przy zakupie można szukać znaku CE i UV 400.
3. krem do opalania – właściwy współczynnik ochrony przeciwsłonecznej
Dzieci powyżej pierwszego roku życia można chronić przed oparzeniami słonecznymi za pomocą specjalnych kremów do opalania dla dzieci. Kremy te są zazwyczaj dostosowane do wrażliwej skóry dzieci. Stosuj wysoki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Dla dzieci o szczególnie jasnej skórze zaleca się stosowanie kremów przeciwsłonecznych o współczynniku ochrony 50. W pozostałych przypadkach wystarczający jest współczynnik ochrony przeciwsłonecznej 20-30.
Krem należy nakładać ponownieco jedną do dwóch godzin. Nie należy zapominać o płatkach uszu, szyi i grzbiecie stóp.
I uważaj: możesz ulec poparzeniu słonecznemu nawet w cieniu.
Szczególnie podczas pływania upewnij się, że masz dobrą ochronę przeciwsłoneczną. Używaj wodoodpornego kremu z filtrem, ale pamiętaj, że musi on być nałożony pół godziny przed pójściem na basen. Pamiętaj też, że nawet wodoodporny krem z filtrem zmywa się podczas pływania. Dlatego ważne jest, aby regularnie nakładać ponownie krem z filtrem. Po kąpieli należy zawsze osuszyć dziecko i ponownie nałożyć krem z filtrem. Jeśli słońce jest silne, dzieci mogą również nosić koszulkę podczas kąpieli, aby chronić je przed oparzeniami słonecznymi na ramionach.
4 Oparzenia słoneczne – co robić?
Jeśli mimo zachowania środków ostrożności Ty lub Twoje dziecko doznaliście poparzenia słonecznego, zdecydowanie nie powinniście dłużej przebywać na bezpośrednim słońcu. Na świeżym powietrzu można przykryć poparzoną skórę ubraniem. Upewnij się, że Twoje dziecko pije dużo płynów. Ulgę przyniosą produkty Aprés Sun o niskiej zawartości tłuszczu. Domowe środki, takie jak jogurt i twaróg, również mogą mieć działanie chłodzące i kojące.
Jeśli jednak dziecko ma bardzo rozległe oparzenia słoneczne, silny ból lub na oparzonych miejscach tworzą się pęcherze, należy skonsultować się z lekarzem.
5. źródła i wskazówki dotyczące linków
W ulotce „Bez błędów i błędów: ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci” Federalnej Centrali Oświaty Zdrowotnej podsumowano najważniejsze punkty dotyczące ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci.
Również ulotka UV Alliance „Sonne – ich passe auf!” (Słońce – jestem ostrożny!) zawiera najważniejsze informacje dotyczące ochrony przed rakiem skóry.
W quizie UV dzieci mogą w zabawny sposób sprawdzić swoją wiedzę na temat promieniowania UV i ochrony przeciwsłonecznej.
5. bestsellery wśród kremów do opalania dla dzieci
- Długotrwała, wodoodporna ochrona przeciwsłoneczna SPF50+
- Wysoce skuteczny system filtrów UVA/UVB
- Krem do opalania stworzony dla delikatnej skóry dziecka
- Wspiera barierę ochronną skóry i zapewnia jej długotrwałe nawilżenie
- Butelka pochodzi w 95% z recyklingu
- Łatwo biodegradowalna i wodoodporna formuła
- Produkt bez oktoksylanu i oksybenzonu
- Zapewnia długotrwałe i intensywne uczucie nawilżenia
- Natychmiastowa ochrona przed poparzeniem słonecznym
- DELIKATNE CZYSZCZENIE ¬– Szczególnie delikatny dla skóry i delikatnie pieniący się dodatek do kąpieli. Łagodne substancje myjące na bazie roślinnej oczyszczają i pielęgnują skórę, nie wysuszając jej.
- NATURALNA PIELĘGNACJA – Przyjazna dla skóry formuła mydełka do kąpieli dla dzieci z naturalnymi składnikami takimi jak olej sezamowy oraz ekstrakt z bambusa i zielonej herbaty uelastycznia, wygładza i chroni skórę.
- BEZ DODATKÓW – Nasza bogata pielęgnacja niemowląt nie zawiera substancji zapachowych, jest wegańska, nie zawiera oleju palmowego i nie jest testowana na zwierzętach. Nie zawiera cząsteczek mikroplastiku, barwników i konserwantów oraz oleju mineralnego.
- ŚWIEŻY ZAPACH – Po kąpieli w tym delikatnym i skutecznym szamponie dla dzieci, Twoje dziecko będzie pachnieć naturalnie czysto i świeżo. Balsam pielęgnacyjny odżywia, chroni i nawilża jednocześnie.
- WYPRODUKOWANO W NIEMCZECH – produkty PAEDIPROTECT są opracowywane i produkowane w Niemczech przez ekspertów. Nasze preparaty są stale testowane pod kątem skuteczności i tolerancji przez niezależne instytuty dermatologiczne.