Sześć mitów na temat płodności w zestawieniu z rzeczywistością

Wiele mitów dotyczących płodności brzmi logicznie, ale nie zostało zbadanych naukowo. Do prawdziwych mitów płodności należy założenie, że częsty seks w dni płodne przed owulacją szczególnie sprzyja zajściu w ciążę. Nieprawdziwe mity płodności obejmują założenie, …

Sześć mitów na temat płodności w zestawieniu z rzeczywistością

Diese Fruchtbarkeitsmythen könnten stimmen
  1. Magazyn
  2. »
  3. Ciąża
  4. »
  5. Przed ciążą
  6. »
  7. Sześć mitów na temat płodności w zestawieniu z rzeczywistością
  • Wiele mitów dotyczących płodności brzmi logicznie, ale nie zostało zbadanych naukowo.
  • Do prawdziwych mitów płodności należy założenie, że częsty seks w dni płodne przed owulacją szczególnie sprzyja zajściu w ciążę.
  • Nieprawdziwe mity płodności obejmują założenie, że orgazm lub określona pozycja podczas seksu sprzyja zajściu w ciążę.

Pary, które chcą mieć dzieci, zrobiłyby wszystko, aby zajść w ciążę. Nierzadko mity o płodności stają się nowym mottem życiowym. Poniższy artykuł ujawnia, które mity płodności istnieją w celu realizacji pragnienia posiadania dzieci, a które można udowodnić lub obalić za pomocą faktów.

1. orgazm nie sprzyja ciąży?

Stress im Bett wegen Kinderwunsch
Pary, które chcą mieć dzieci, powinny mniej ulegać mitom o płodności. Brak presji i stresu w łóżku często działa cuda.

Przeżywanie orgazmu podczas seksu powinno być równie pożądane dla ciebie, jak i dla twojego partnera. Jednak ta kulminacja uczuć nie ma wpływu na Twoje szanse na zajście w ciążę. To prawda, że macica kurczy się, gdy masz orgazm. Dzięki temu plemniki mogą szybciej dotrzeć do „autostrady”, czyli jajowodów.

Co to oznacza dla ciebie: nadal ciesz się chwilą ze swoim partnerem, ale nie daj się nabrać na mit o płodności, który mówi, że orgazm zwiększa szanse na zajście w ciążę.

Rada: Upewnij się, że podczas seksu dobrze się bawisz. Wtedy poczujesz się komfortowo i zrelaksujesz się na tyle, że Twoje ciało będzie gotowe na zapłodnienie i implantację jajeczka.

2. Nie tylko pozycja misjonarska pomaga w pragnieniu posiadania dziecka

Możesz nadal uprawiać seks w wielu różnych pozycjach, ponieważ: Nie ma badań, które dowodzą, że w pozycji misjonarskiej poczęte jest więcej dzieci niż w jakiejkolwiek innej pozycji seksualnej.

Pomysł, że droga plemnika do komórki jajowej jest w tej pozycji skrócona, jest teoretycznie słuszny, ale nie udowodniony naukowo. Humbugiem jest również to, że pośladki są wypinane do góry lub układane wyżej na poduszce, aby ułatwić plemnikom dotarcie do jajeczka.

3 Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę maleje wraz z wiekiem.

To prawda!!! Jednak nie tylko wiek kobiety jest tu decydujący, ale także wiek mężczyzny. Podczas gdy ukobiety szansa na ciążę maleje, ponieważ implantacja jaja powoduje trudności, u mężczyzny spada jakość plemników.

Od 30. roku życia szansa na zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja u kobiety maleje. Oznacza to, że nie dochodzi do owulacji. Jednak miesiączka występuje, ponieważ jest ona spowodowana rozpadem wyściółki macicy.

Jednak takie nawyki jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu również mają negatywny wpływ na szansę zajścia w ciążę. Spożywanie nikotyny ma negatywny wpływ na rozwój komórki jajowej i zaburza równowagę hormonalną. Utrudnia również implantację. Decydujące znaczenie może mieć również odżywianie: zarówno niedowaga, jak i nadwaga mają negatywny wpływ na szanse zajścia w ciążę.

Przy okazji: przyjmowanie pigułek nie wpływa na szanse zajścia w ciążę. Oznacza to, że nawet jeśli od lat stosujesz antykoncepcję hormonalną, możesz zajść w ciążę równie szybko jak kobiety, które stosowały antykoncepcję bez hormonów.

4. sprawdzenie mitu o płodności: owulacja jest punktem zapalnym

Okno czasowe, w którym śpisz ze swoim partnerem, ma decydujący wpływ na to, czy zajdziesz w ciążę, czy nie. Oznacza to, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest wysokie podczas dni płodnych. Dowiedz się, kiedy jest Twoje okno płodności, czyli które dni w Twoim cyklu są dniami płodnymi.

Szczególnie dni przed owulacją (trzy do pięciu dni przed) są uważane za dni cyklu o maksymalnej płodności. Ale nawet krótko po tym istnieje jeszcze szansa – choć niewielka – na ciążę. Plemniki pozostają w ciele kobiety przez kilka dni po wytrysku i tam też mogą zapłodnić jajo.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, które dni są płodne, możesz skorzystać z kalendarza owulacji. Ten, zanim zacznie działać, musi być wypełniony indywidualnymi wartościami. Długość cyklu jest również decydującym kryterium dla dni płodnych, ale nie dla szans na ciążę.

5. stawanie na głowie po seksie nie pomaga

Schwangerschaftsmythos Kopfstand
Stanie na głowie po seksie nie robi absolutnie nic.

O ile nie jesteś fanatykiem sportu, możesz teraz odetchnąć z ulgą: pomysł, że stawanie na głowie po seksie sprzyja ciąży, jest nie do udowodnienia. To, skąd pochodzi ten mit o płodności, nie jest wymyślone z niczego. Chodzi o to, by przyspieszyć plemniki w drodze do jajka lub wskazać im drogę.

Nawet jeśli plemniki szybciej docierają do jajników, gdy stoją na głowie, to i tak muszą pokonać przeszkodę w postaci zagnieżdżenia się w macicy. Pozostawanie do góry nogami przez tak długi czas byłoby cokolwiek nie zdrowe.

Dobra wiadomość jest taka, że po seksie nie musisz stać w miejscu, ani wykonywać żadnych ćwiczeń akrobatycznych. Możesz nawet wziąć prysznic.

6. Uprawianie seksu codziennie zwiększa jakość spermy?

Mało który mit dotyczący płodności jest tak kontrowersyjny jak ten: Czy częstsze uprawianie seksu pomaga zajść w ciążę, czy nie? Prawda jest taka, że choć zmniejsza się ilość plemników w ejakulacie, to poprawia się ich jakość.

Czynnikiem decydującym o ciąży nie jest liczba plemników, ale ich jakość. Jeśli uprawiasz seks często, zmniejszasz ilość plemników w swoim ejakulacie, które i tak byłyby słabej jakości. Jest to całkowicie naturalna forma selekcji.

Jeśli uprawiasz seks codziennie, nadal nie optymalizujesz ogromnie swoich szans na zajście w ciążę, ponieważ: Ciąża może wystąpić tylko w dniach płodnych – a tych jest zaledwie pięć dni w każdym cyklu.

Ten i inne mity dotyczące płodności zostały również omówione w poniższym filmie:

Artykuły powiązane