Choroba lokomocyjna u dzieci: Przyczyny, pomocne środki zaradcze

Wraz ze zbliżającą się podróżą ujawnia się nierzadkie zjawisko. Wiele dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną. Ale jak to się właściwie dzieje? Dlaczego dzieci są dotknięte chorobą częściej niż dorośli? I czy istnieją środki zaradcze, które …

Choroba lokomocyjna u dzieci: Przyczyny, pomocne środki zaradcze

Kind verspürt Reiseübelkeit
  1. Magazyn
  2. »
  3. Zdrowie
  4. »
  5. Choroby wieku dziecięcego
  6. »
  7. Choroba lokomocyjna u dzieci: Przyczyny, pomocne środki zaradcze
Dlaczego dzieci częściej zapadają na chorobę lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna częściej występuje u dzieci, ponieważ poszczególne zmysły nie są jeszcze w pełni rozwinięte.

Co mogą zrobić dzieci, aby powstrzymać chorobę lokomocyjną?

Dzieci powinny starać się skupić wzrok na odległych miejscach, aby mózg nie był tak łatwo zdezorientowany. Więcej wskazówek można przeczytać tutaj.

Czy choroba lokomocyjna może być leczona lekami?

Tak, ale leki powinny być tylko rozwiązaniem awaryjnym, ponieważ często mają skutki uboczne.

Wraz ze zbliżającą się podróżą ujawnia się nierzadkie zjawisko. Wiele dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną. Ale jak to się właściwie dzieje? Dlaczego dzieci są dotknięte chorobą częściej niż dorośli? I czy istnieją środki zaradcze, które pomagają przeciwko chorobie lokomocyjnej u dzieci? W naszym artykule wyjaśniamy, dlaczego dzieci są bardziej narażone na chorobę lokomocyjną i jak można jej zapobiec.

[button]Pomoc w chorobie lokomocyjnej[/button]

1. choroba lokomocyjna szybko staje się problemem

Junge Frau leidet an Reisekrankheit
Na chorobę lokomocyjną cierpią nie tylko dzieci.

Wiele dzieci musi zmagać się z chorobą lokomocyjną. Często pierwsze objawy pojawiają się już po kilku minutach w samochodzie, autobusie czy pociągu. Często jednak dzieci czują się źle również na statku lub w samolocie, przez co podróż na wakacje jest dla rodziców i dzieci cokolwiek nieprzyjemna.

Czasami można uniknąć długiej podróży samochodem lub podzielić ją na regularne przerwy, dzięki czemu choroba lokomocyjna u dzieci jest mniej dotkliwa. Jednak nie zawsze można obejść się bez środków transportu. Dlatego też wiele dzieci musi podróżować z rodzicami pomimo objawów choroby.

Jest to właściwie logiczne, że objawy niektórych dzieci stają się coraz gorsze, ponieważ oprócz czystej choroby podróżnej istnieje teraz również komponent psychologiczny, który sprawia, że podróż staje się podróżą lękową, nawet zanim się rozpocznie.

2. Mylące informacje obciążają mózg

Kind steht am Fenster im Auto
Mózg jest przestymulowany

Choroba lokomocyjna u dzieci pojawia się zawsze wtedy, gdy w mózgu pojawiają się sprzeczne informacje. Może to brzmieć nieco dziwnie, ale jest to stosunkowo proste do wyjaśnienia: Kiedy prowadzisz samochód, ciało nie odczuwa żadnego ruchu lub odczuwa tylko niewielki ruch. W tym samym czasie jednak oczy rejestrują, że ma miejsce ruch, czyli że się poruszamy.

Jeśli ten kontrast jest zbyt silny, choroba lokomocyjna prowadzi do nudności i wymiotów. Przewód pokarmowy reaguje stosunkowo wrażliwie na te mylące informacje.

To samo dotyczy również sytuacji, gdy oczy nie rejestrują żadnego ruchu, ale ciało musi wykonać ruch kompensacyjny. Zjawisko to jest szczególnie widoczne podczas pokonywania zakrętów w samochodzie lub autobusie.

Ośrodek równowagi musi więc powoli uczyć się łączyć informacje z nerwu wzrokowego z informacjami ze zmysłu równowagi w uchu wewnętrznym i odpowiednio reagować. Choroba lokomocyjna jest więc często szczególnie dotkliwa podczas czytania lub grania na smartfonie lub tablecie. W ten sposób prawie żaden ruch zewnętrzny nie może być postrzegany, podczas gdy zmysł równowagi stale pracuje.

Dobre wyjaśnienie, jak choroba lokomocyjna występuje u dzieci, można ponownie zobaczyć w tym filmie YouTube:

3. wskazówki na następną podróż

Jeśli chcesz zapobiec chorobie lokomocyjnej, nie musisz koniecznie uciekać się do leków. Niektóre domowe sposoby, a także wskazówki dotyczące zachowania sprawią, że nadchodząca podróż będzie bardziej znośna i pomogą wyeliminować przyczyny choroby lokomocyjnej u dzieci.

Dlatego najpierw spróbuj zwalczyć przyczyny bez tabletek Vomex lub innych środków z apteki:

Kind spielt bei Autofahrt an Handy
Niektóre czynności nasilają problem
  • Nie korzystaj z tabletu, smartfona czy książki podczas jazdy.
  • W samochodzie, jeśli to możliwe, siedź z przodu i nie kieruj wzroku na boki, lecz skup się na odległych punktach. W ten sposób jest mniej mylących informacji.
  • W autobusie lub pociągu nie należy siedzieć przeciwnie do kierunku jazdy i najlepiej daleko z przodu.
  • W samolocie cichsze miejsca znajdują się blisko skrzydeł, a na statku również w środku.
  • Regularnie otwieraj okno w pojeździe, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza.
  • Rób kilka przerw, aby umożliwić układowi pokarmowemu uspokojenie się.
  • Unikaj pokarmów ciężkostrawnych przed i w trakcie podróży.

Aby zapobiec chorobie lokomocyjnej, wykorzystaj noc do planowania podróży. Dopóki dzieci śpią, zwykle jest mniej problemów i można pokonać większe odległości.

Ponieważ podróż samochodem, autobusem lub pociągiem może szybko stać się nudna bez smartfona, filmów lub książek, spróbuj odwrócić uwagę czymśtakim jak zgadywanie tablicy rejestracyjnej lub słuchanie audiobooka.

Uwaga: Niektóre leki z apteki są źle tolerowane. Ponadto ilość substancji czynnej musi być dokładnie dostosowana do wagi małego dziecka.

4. środki przeciwko chorobie lokomocyjnej u dzieci – nie zawsze można się bez nich obejść

Apteczka dla dzieci:

Dowiedz się tutaj, co należy spakować podczas podróży z dziećmi.
Centrum Medycyny Podróży oferuje Państwu listę kontrolną dla przyjaznej dzieciom apteczki jako praktyczną ściągawkę.

Niestety, powyższe wskazówki pomagają tylko w ograniczonym zakresie. Doświadczenie pokazuje, że niektóre dzieci cierpią bardzo źle i aż do okresu dojrzewania z trudem radzą sobie bez leków.

Oprócz czopków dla małych dzieci istnieją również soki, pastylki lub gumy do żucia, które są stosowane w celu zwalczania choroby lokomocyjnej. Należy uważać, aby nie stosować gumy do żucia zbyt wcześnie, aby zapobiec połknięciu.

Jako alternatywę dla klasycznej medycyny, która nie jest pozbawiona skutków ubocznych, można również spróbować soli Schüsslera.
Znane z homeopatii globulki Cocculus D10 podaje się 3 razy dziennie. W przypadku małych dzieci wystarczy od 1 do 2 globulek, natomiast dzieci od 7 roku życia powinny przyjmować jednorazowo do 5 globulek.

Rada: Jeśli chciałbyś całkowicie uniknąć leków lub środków homeopatycznych, wypróbuj SEA band, czyli specjalną bransoletkę na chorobę lokomocyjną. Twoje dzieci powinny jednak założyć ten nieco niekonwencjonalny domowy środek wieczorem przed planowaną podróżą, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Nawet jeśli niektóre metody mogą wydawać Ci się nieco wątpliwe, nie powinieneś lekceważyć efektu placebo. W razie wątpliwości – działa i można obejść się bez zbędnych leków.

5. Pomoc w chorobie lokomocyjnej

Bestseller No. 1
MASTERPLAS T® Travel Sickness Comfort opaski na rękę, 2 sztuki
  • Naturalna ulga: Opaski na rękę Masterplast wykorzystują akupresurę, aby zapewnić nietrwałą alternatywę dla łagodzenia nudności, porannej choroby i choroby lokomocyjnej bez powodowania senności lub innych działań ubocznych
  • Dokładne: Naturalna ulga, idealna na poranną chorobę, nudności i choroby lokomocyjne związane z samochodami, łodziami i podróżami lotniczymi.
  • Można prać: Wygodne miękkie taśmy z tkaniny można prać, suszyć na płasko i przechowywać do przyszłego użytku
  • JEDEN ROZMIAR: Miękka tkanina jest elastyczna, rozciągliwa, aby pasowała do większości rozmiarów nadgarstków, odpowiednia dla dzieci i dorosłych
  • Informacje o produkcie: Para opasek na rękę
Bestseller No. 2
Travel Sickness
  • Daughtry, Jonathan (Author)

Artykuły powiązane