Dzieci lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, aby zaspokoić swoją potrzebę ruchu. Gry w ogrodzie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dala od zoo i placów zabaw. Zabawa i ćwiczenia są możliwe o każdej porze roku dzięki odpowiednim pomysłom na zabawę. Zarówno w zimie, jak i w lecie, dzieci uczą się o swoim środowisku i chwytają ważne relacje poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby dostosować zabawy na świeżym powietrzu do pory roku. Podczas gdy gry ogrodowe z wodą są bardzo popularne latem, zimą ważna jest odpowiednia ilość ruchu.
Dzieci są zawsze aktywne i zawsze są w ruchu. Szczególnie dzieciom w wieku od 0 do 10 lat trudno jest usiedzieć w miejscu przez dłuższy czas. Gry ogrodowe wspierają równowagę psychiczną i fizyczną. Jednocześnie ćwiczą równowagę i wspierają rozwój drobnych i dużych umiejętności motorycznych. Wspólne gry ogrod owe wspierają spójność w rodzinie i umożliwiają holistyczny rozwój. W ten sposób dzieci w zabawny sposób poznają zwycięstwa i porażki. To z kolei wzmacnia pewność siebie i budzi motywację.
Pomysłów na zabawy w ogrodzie jest wiele. Ich zaletą jest to, że: Rodziny nie zawsze potrzebują do nich dużo sprzętu. Faworytami są nadal klasyczne gry dla dzieci, takie jak piłka nożna, walki wodne lub inne gry z piłką, takie jak „myśliwy i zając”. Aby zapewnić dzieciom zajęcie w wolnym czasie, nie zawsze trzeba iść do lasu, parku czy na plażę. Wiele dzieci uwielbia zabawy w ogrodzie, gdzie mogą spędzić czas z rodziną i poszaleć. Wiele gier dla dzieci w ogrodzie można rozszerzyć o różne liczby graczy. Zebraliśmy kilka wskazówek dla rodzin na świeżym powietrzu i ujawniliśmy, które gry ogrodowe są szczególnie popularne wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.
Wcale nie jest łatwo utrzymać maluchy dobrze zajęte w ogrodzie przez dłuższy czas. Chłopcy i dziewczynki mają jeszcze dość krótki czas koncentracji uwagi i łatwo się rozpraszają. Kiedy rodzice bawią się razem z maluchami w ogrodzie, należy zadbać o to, aby zabawy nie były zbyt długie. Ponadto zasady gry muszą być łatwe do zrozumienia. Gra powinna być prosta i składać się tylko z kilku kroków. Dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat idealny jest czas trwania gry od 10 do 15 minut. Ogólnie rzecz biorąc, podczas zabawy w ogrodzie zawsze należy skupić się na wspólnych doświadczeniach[button]Dalsze czytanie na ten temat[/button]
Spis treści
1. kuchnia błotna DIY na rodzinny piknik
Szczególnie maluchy uwielbiają zabawy z wodą. A młodzież bardzo lubi się przy tym chlapać. Aby maluchy mogły naprawdę puścić wodze podczas zabawy z wodą, idealna jest mała kuchnia błotna, którą bardzo łatwo złożyć.
Praktyczny jest mały stolik, na którym można postawić kilka plastikowych miseczek. Miski nie powinny być zbyt małe. Potrzebne są również sztućce i pojemniki do nabierania i odcedzania wody. Kamienie i piasek dopełniają składników rodzinnego pikniku.
2. pudełka zapachowe z różnymi roślinami i posłańcami wiosny
W ogrodzie rosną wszelkiego rodzaju rośliny i trawy. Szczególnie dla małych dzieci każdy kwiatek jest naprawdę czymś wyjątkowym i przynosi radość. Rodziny, które chcą zrobić własne gry ogrodowe, mogą w mgnieniu oka sklecić pachnące pudełka na wiosnę.
Dzieci w wieku nawet 2-3 lat mogą tu bardzo pomóc. Do wykonania pachnących pojemników potrzeba kilku pustych puszek, w których można przechowywać różne świeże rośliny lub ich części. Szczególnie nadają się do tego następujące:
- Kwiaty
- Liście trawy
- Zioła
- Ziemia
- świeży piasek
Skarby natury są podzielone między puszki. Teraz można je zamknąć i wymieszać. Z zamkniętymi oczami zadaniem jest teraz odgadnięcie, co dokładnie znajduje się w puszkach. Wykonanie i zabawa z pachnącymi pudełkami to także świetny pomysł na kolejne dziecięce przyjęcie urodzinowe w ogrodzie.
Uwaga: Pomysł na pachnące puszki można łatwo zaadaptować na puszki uczuciowe. Tutaj również zbiera się rośliny, które później trzeba odgadnąć, czując je. Ważne jest to, że puszki są nieco większe.
3. Gry ogrodowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Między 4 a 6 rokiem życia zdolność dzieci do koncentracji wzrasta coraz bardziej, dzięki czemu mogą one w końcu z dużym entuzjazmem podchodzić do nieco bardziej rozbudowanych gier ogrodowych.
Tak więc chłopcy i dziewczynki mogą w tym wieku bardzo dobrze bawić się grą w rzucanie. Typowymi grami rzutowymi są:
Gra w rzucanie pierścieniem |
Drewniana gra w rzucanie pierścieniami jest dostępna u różnych producentów za rozsądną cenę. Dzieci mają za zadanie rzucić pierścienie z liny na drewniany krzyż. Gra w rzucanie pierścieniami jest również doskonała dla pierwszo- i drugoklasistów. |
Rzucanie gąbką |
Zasada jest podobna do rzucania pierścieniami. Używane są:
Miski są ustawione w rzędzie. Teraz zawodnicy muszą spróbować trafić gąbką w miskę. |
Myśliwy i zając |
Ten pomysł na grę nadaje się również na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Jeden z graczy, myśliwy, rzuca miękką piłkę w kierunku zajączków. W te z kolei bawią się pozostałe dzieci. Jeśli któreś dziecko zostanie trafione piłką, następuje zamiana ról. |
4. pomysły na gry i zabawy ogrodowe dla dzieci ze szkoły podstawowej
Nawet jeśli codzienne życie zdominowane jest przez szkołę, ważne jest, aby dzieci miały wystarczająco dużo ruchu. Ogród jest tu idealny w godzinach popołudniowych. Zabawy dla dzieci ze szkoły podstawowej mogą być nieco bardziej rozbudowane. Ale klasyki takie jak wyścigi w workach i wyścigi z jajkami są nadal popularne.
Ulubionymi grami są również boccia i rzucanie puszkami. Tutaj można stosować liczby o różnym stopniu trudności. W ten sposób oprócz gier i zabaw promuje się liczenie i arytmetykę. W badmintona i tenisa stołowego można również bardzo dobrze grać z dziećmi ze szkoły podstawowej.
Nasza rada: Rzucanie puszek jest oczywiście dostępne jako gotowa gra na świeżym powietrzu. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz również wykonać tę grę samodzielnie. Wszystko czego potrzebujesz to kilka pustych, czystych puszek po produktach spożywczych. Dzieci mogą je pokolorować folią samoprzylepną. Jako pocisk służy miękka piłka.
Aby zachęcić dzieci do ruchu i wydobyć je ze skorupy, polecamy również tor przeszkód z różnymi przeszkodami, które dzieci muszą pokonać.
5. Gry wodne w ogrodzie
Mało który element tak bardzo ekscytuje dzieci jak woda. Od wczesnego lata woda może być wykorzystywana do wielu pomysłów na zabawy w ogrodzie.
5.1 Wodna walka z rodziną
Klasyczną zabawą z dziećmi jest wodna walka, która wprawia wszystkich w rodzinie w dobry nastrój. Co jest do tego potrzebne:
- Pistolety na wodę
- Puste butelki
- bomby wodne
- mniejsze wiadra
- stroje kąpielowe
W przypadku większych grup dobrym pomysłem jest stworzenie drużyn, które będą ze sobą rywalizować.
5.2 Burza w kubku trenuje zręczność
Burza w filiżance to wyzwanie nawet dla najmłodszych dzieci. Tutaj dwa kubki wypełnione są wodą po brzegi i wyznaczona jest trasa wyścigu. Gracze mają za zadanie przenieść kubki przez trasę. Choć powinni poruszać się jak najszybciej, nie mogą rozlać zbyt wiele wody. Wygrywa ten gracz, którego kubek zawiera najwięcej wody.
5.3 Gry wędkarskie obiecują najlepszą rozrywkę
Wszelkiego rodzaju gry wędkarskie można bez większego wysiłku urządzić także w ogrodzie. Idealnie nadaje się do tego mały brodzik lub szczególnie duża miska. W wodzie umieszcza się teraz trzy lub więcej piłeczek do tenisa stołowego. Gracz klęczy przed basenem i otrzymuje łyżkę, za pomocą której musi wyłowić piłkę z wody.