Gry dla chłopców są często bardziej nastawione na rywalizację, wymagają działań strategicznych lub są wymagające technicznie.
Mały zbiór pomysłów na gry można znaleźć tutaj. Podczas gier na świeżym powietrzu należy upewnić się, że chłopcy przynoszą lub noszą odpowiednią odzież.
W gry pełne akcji można grać także w domu. Pokój dzienny może nagle stać się ekscytującym torem przeszkód.
Gry dla chłopców i dziewcząt nie różnią się zasadniczo. Niemniej jednak istnieją pewne gry, które można uznać za gry dla chłopców, ponieważ zawierają nieco więcej akcji.
W naszym przewodniku przedstawiamy różne fajne gry dla chłopców, w które można grać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.
[button]”Dolina Wikingów” – gra dla dzieci roku 2019[/button]
Spis treści
1. fajne gry dla chłopców są wszechstronne
W przeciwieństwie do gier dla dziewczynek, gry dla chłopców różnią się przede wszystkim tym, że na pierwszy plan wysuwa się idea rywalizacji.
Klasyczny test odwagi odgrywa u dziewczynek raczej podrzędną rolę, ale dla wielu chłopców jest częścią dorastania.
Poczucie przygody i dużo ruchu pomagają pozbyć się nadmiaru adrenaliny i zapewniają większy relaks, a także możliwość otwarcia się na spokojniejsze gry.
Gry planszowe i zabawki wewnętrzne są często zorientowane technicznie. Wykorzystywane są tu koparki, traktory i samochody. Budowanie konstrukcji z klocków Lego również odgrywa ważną rolę dla wielu chłopców.
W miarę dorastania prawie wszyscy chłopcy oprócz gier sportowych lub planszowych grają w gry wideo lub komputerowe. Również tutaj dominują jednak obszary akcji, przygody i strategii.
Rada: Staraj się nie orientować zbytnio na klasyczne stereotypy dotyczące płci, lecz zaoferuj zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom możliwość realizacji pomysłów, które ich aktualnie ekscytują.
2. gry dla chłopców – najlepsze pomysły na zewnątrz
W tym dziale prezentujemy kilka darmowych gier, w które można wspaniale zagrać w domu w ogrodzie lub nawet w lesie.
Większość gier dla chłopców nadaje się zarówno dla małych dzieci, jak i dla dorastających 8-latków czy 10-latków.
2.1 Rzucanie daleko i szeroko
Oprócz klasycznego rzutu puszką z piłką, wiele różnych przedmiotów nadaje się do rzucania. Wykorzystaj więc możliwości, jakie daje Ci natura, do zorganizowania małych konkursów.
Narysuj na ziemi linię startu i określ cel, w który trzeba trafić. Na przykład, możecie rzucać śnieżkami lub szyszkami w drzewo w lesie.
Alternatywnie, odpowiednie jest przerzucanie kamieni nad pobliską rzeką lub jeziorem. Podczas gdy zręcznościowe ruchy rąk są nadal stosunkowo trudne dla 4-letnich chłopców, 6-letnie dzieci powinny poradzić sobie z kilkoma skokami nad wodą po kilku próbach.
Oczywiście można też uciec się do piłek lub dysków Frisbee do zabawy na lądzie lub w wodzie.
Wskazówka: Stopniowo zwiększaj odległość do celu, aby zwiększyć trudność.
2.2 Walka w wodzie – dużo zabawy latem
Do walki wodnej potrzebujesz dużo balonów z wodą. Podzielcie grupę dzieci na dwie drużyny i zacznijcie rzucać je do siebie.
Ewentualnie możesz zmienić instrukcję tak, aby dzieci musiały rzucać w siebie balonem z wodą w kole. Prędzej czy później wszystkie balony z wodą pękną i dostarczą mnóstwo śmiechu.
2.3 Wyścig taczek – praca zespołowa dla sukcesu
W wyścigu taczek jeden zawodnik opiera się na rękach, a drugi chwyta go za nogi i razem muszą przebiec jak najszybciej wyznaczoną trasę.
Oczywiście ta trasa nie musi być tylko na wprost, więc wszystkie dzieci mogą rywalizować bezpośrednio ze sobą w dwuosobowych zespołach, ale może też składać się z małego toru przeszkód.
2.4 Średniowieczne gry dla chłopców
Podczas gdy wiele dziewcząt widzi siebie bardziej jako księżniczki, dla chłopców nacisk kładzie się na rycerzy walczących między sobą.
Oprócz gier turniejowych, w których maluchy mogą rywalizować w pojedynkach na miecze (z balonowymi mieczami) lub muszą spróbować trafić precyzyjnie laską (lancą) w mały pierścień, mogą również zbudować zamek.
Każde dziecko może zrobić swój własny zamek z dużych kartonów. Maluch potrzebuje jeszcze trochę pomocy ze strony rodziców.
Jednak używanie ołówka, papieru i nożyczek ćwiczy drobną motorykę i pomaga w rozwoju poznawczym.
2.5 Zabawa w ćwiczenie równowagi
Niezależnie od tego, czy chłopcy grają w piłkę nożną, tenisa, koszykówkę czy uprawiają wspinaczkę, dzieci potrzebują dobrej równowagi do uprawiania prawie wszystkich sportów.
Dla małych dzieci odpowiednia do balansowania nad nimi jest lina do skakania ułożona na trawie. Nieco starsi chłopcy mogą już odważyć się na pień drzewa lub cienką belkę, natomiast dzieci, które są już dość sprawne koordynacyjnie, mogą spróbować swoich sił na slackline.
Rozciągnięci między dwoma drzewami chłopcy mają teraz za zadanie jak najdłużej utrzymać równowagę na wąskiej taśmie.
3. te gry nadają się do własnych czterech ścian
Kinderspiel des Jahres 2019:
Gra Dolina Wikingów dla dzieci w wieku od sześciu lat otrzymała w 2019 roku pożądaną nagrodę Kinderspiel des Jahres (Dziecięca Gra Roku).
Oczywiście dzieci mogą bawić się nie tylko na świeżym powietrzu, ale powinny mieć również możliwość spróbowania swoich sił w środku.
W tym dziale przedstawiamy zatem kilka gier dla chłopców, w które mogą się wspaniale bawić w pomieszczeniach.
Kilka pierwszych gier dla chłopców, które najlepiej nadają się na złą pogodę, możecie zobaczyć w tym filmie na YouTube:
3.1 Tory przeszkód nie są tylko na zewnątrz
.Jeśli nie jesteś zbyt wrażliwy na punkcie wystroju wnętrz, dlaczego nie zamienić swojego domu w mały tor przeszkód?
Z kilkoma krzesłami, kartonami i pudełkami oraz stolikami, własne cztery ściany szybko staną się dla chłopców torem przygód, na którym warto urządzić mały wyścig.
W zależności od konstrukcji chodzi o to, by wspinać się, czołgać, skakać, pełzać i zginać, by dotrzeć do celu.
3.2. zawody w dmuchaniu waty – tu potrzebna jest wytrzymałość
Do tej małej gry potrzebne jest tylko trochę waty. Każdy z graczy otrzymuje mały kłębek waty, który musi poprowadzić po labiryncie poprzez umiejętne dmuchanie.
Trochę więcej umiejętności wymaga użycie piłeczki pingpongowej zamiast waty, która może szybko potoczyć się w złym kierunku.
3.3 Łapanie myszy – prędkość do zwycięstwa
Najpierw potrzebujesz kilku myszek i kubka do gry w kości. Myszki można łatwo zrobić samemu, dodając filcowe uszy do łupiny orzecha włoskiego lub przeciętego na pół żołędzia i przyklejając długi kawałek sznurka jako ogon.
Jedno dziecko trzyma w ręku kubek (kota) i próbuje złapać pozostałe myszki w kole. Każde dziecko trzyma swoją myszkę za ogonek i wycofuje ją, gdy prowadzący grę wyrzuci 3 lub 6, ale w przypadku pozostałych liczb myszka może pozostać w kole.
Kot może złapać tylko 3 i 6. Wygrywa ta mysz, która wytrzyma najdłużej.
Kubek z kostkami można również zaprojektować jako kota, przyklejając i malując rolkę po papierze toaletowym.
Więcej gier mózgowych dla dzieci znajdziecie w naszym osobnym tekście.
4 „Dolina Wikingów” – gra roku dla dzieci 2019
No products found.