Pozwól swoim dzieciom pomóc w tworzeniu letnich dekoracji lub wykorzystaj niektóre z pomysłów na rękodzieło na następne dziecięce przyjęcie urodzinowe.
Istnieje wiele łatwych sposobów na rzemiosło, dzięki czemu nawet maluchy mogą dobrze się bawić, wykonując tę aktywność razem.
Połącz rzemiosło z grą po jego zakończeniu. Może zrobisz imponujące włócznie, a potem przetestujesz je w konkursie?
Lato oferuje wiele wspaniałych okazji do robienia rękodzieła z dziećmi. Dla wielu dzieci praca na świeżym powietrzu jest szczególnym doświadczeniem. Dlatego wykorzystaj nie tylko złe dni, ale także szczególnie słoneczne chwile, aby wykazać się kreatywnością i zrealizować różne pomysły na rękodzieło. Odkryj nasze pomysły na majsterkowanie w lecie, aby zrealizować proste i złożone pomysły na rękodzieło z małymi, a nawet nieco starszymi dziećmi.
[button]Dla syren i mermenów: podwodne szablony malarskie i rzemieślnicze[/button]
Spis treści
1. rzemiosło z dziećmi latem – pomysły dla maluchów

Crafting to nie tylko popularne zajęcie w przedszkolu. Możesz również spróbować swoich sił w kreatywnych projektach w domu z dziećmi poniżej 3 roku życia.
W ten sposób maluchy poznają różne naturalne materiały i mogą zrealizować swój własny pomysł na letnią dekorację. Wiele pomysłów można jednak wykorzystać także w przypadku starszych dzieci, ponieważ stopień trudności jest bardzo zróżnicowany.
Na przykład, wykonaj z papieru małe zwierzęta, takie jak motyle i biedronki, lub piękne papierowe kwiaty. Użyj kamieni i farby akrylowej, aby pomalować je jako dekorację do ogrodu lub parapetu.
Dla małych dzieci najważniejsza powinna być w tym momencie swoboda twórcza. Nie można jeszcze oczekiwać prawdziwych dzieł sztuki w grupie wiekowej poniżej 3 lat. Dlatego najlepiej użyć większych kamieni, aby maluchy nie musiały pracować tak misternie.
Kilka prostych pomysłów z użyciem rolek po papierze toaletowym, kartonów po jajkach i kilku akcesoriów można zobaczyć w tym filmie na YouTube w przyspieszonym tempie:
1.1 Wykonanie słonecznika – jak dzieci poznają przyrodę
Mało co symbolizuje lato lepiej niż słonecznik. Ale ponieważ te prawdziwe nie przetrwają zbyt długo w wazonie, można łatwo zrobić własną letnią dekorację.

Będziesz potrzebować następujących materiałów:
- Papier gliniany w kolorze żółtym i zielonym (ewentualnie dodatkowo w brązowym).
- prawdziwe nasiona słonecznika (najlepiej z łupiną i bez)
- Klej
- Nożyczki
- Ołówek
Na żółtym papierze narysuj koło za pomocą talerza. Wokół koła możesz narysować płatki (małym dzieciom wystarczą proste trójkąty). Oczywiście możesz też skorzystać z szablonu.
Teraz przytnij karton do odpowiedniego rozmiaru. Pomaluj wnętrze kartonu klejem w sztyfcie i posyp słonecznikiem. Kwiatek jest już gotowy.
Teraz wystarczy tylko zielona tekturowa łodyga kwiatka i oryginalna dekoracja okna jest gotowa.
Oprócz zadania rękodzielniczego, te instrukcje dają możliwość przybliżenia dzieciom nieco natury. Przynajmniej żadne dziecko nie będzie pytać, skąd tak naprawdę pochodzą pyszne ziarna słonecznika.
Wskazówka: Alternatywnie można pomalować biały papierowy talerz i przykleić żółte paski papieru na zewnętrznej krawędzi. Jest to również łatwy sposób na zrobienie rybek z papierowego talerza.
1.2 Tworzenie węży z patyczków

Po pierwsze, będziesz potrzebował kilku patyków. Niezależnie od tego, czy są one krzywe, czy proste, doskonale nadają się do malowania węży. Najlepiej użyć suchych gałęzi, gdzie kora już odpadła lub można ją łatwo usunąć.
Aby skrócić czas oczekiwania na dzieci, można przygotować kilka patyków i posmarować je pędzlem lub spryskać białą farbą. Farba w sprayu schnie w ciągu kilku minut, więc można zrealizować pomysł w krótkim czasie. Mając biel jako podkład, późniejsze projektowanie kolorów jest łatwiejsze, więc można od razu przystąpić do malowania węży.
Wskazówka: Za pomocą kilku wełnianych nici i odrobiny kleju można również nadać małym drewnianym wężom indywidualną fryzurę. W końcu trzeba pozwolić sobie na odrobinę wyobraźni.
Starsze dzieci mogą wyciąć piłą własnego węża z kawałka drewna, a następnie ozdobić go w sposób zwodniczo realistyczny. Z językiem wykonanym z filcu niejedno dziecko będzie przerażone, gdy wąż nagle znajdzie się w ich własnym ogrodzie.
2. rzemiosło ze starszymi dziećmi w lecie

Nie tylko dzieci uczęszczające do przedszkola lubią majsterkować. Nawet w wieku 6, 7 czy 8 lat nie ma nic przeciwko temu szczególnemu rodzajowi spędzania wolnego czasu.
Ponieważ umiejętności dzieci są coraz lepsze, a niejedno dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej potrafi już malować lepiej niż ich właśni rodzice, można coraz częściej próbować swoich sił w trudniejszych projektach.
Stwórzcie więc wspólnie dekoracje do ogrodu lub swoich okien. W zależności od pomysłu, może warto skorzystać z szablonów. Można jednak wykazać się nieco większą kreatywnością i swobodą, jeśli użyjecie ich tylko jako wskazówek, ale zawsze wniesiecie do nich swój własny styl.
Jednak nie wykorzystuj tylko czasu na crafting latem z dziećmi, aby stworzyć piękne dekoracje. Dzieci mogą bawić się niektórymi rękodziełami po tym, aby rękodzieło było tylko celem pośrednim.
2.1 Robienie włóczni i wypuszczanie ich w powietrze
Aby rozpocząć zawody w rzucaniu oszczepem, będziesz potrzebował najpierw następujących materiałów do wykonania:

- kilka dłuższych prostych gałęzi (około 1 m)
- kilka starych piłek tenisowych
- nóż do cięcia i nożyczki
- taśma klejąca (w różnych kolorach, aby nadać wygląd)
- kolorowe pióra (do zrobienia indiańskiej włóczni)
Nożykiem do cięciawytnij mały otwór w piłce tenisowej, aby można było przykleić ją do gałęzi. Następnie przymocuj ją na miejscu dużą ilością taśmy klejącej.
Zdrugiej strony włóczni przymocuj taśmą kilka piór i włócznia jest gotowa. Możesz nadać włóczni indywidualny charakter za pomocą kolorowej taśmy, farby i pędzla lub farby w sprayu.
Dzięki piłce tenisowej na czubku, ryzyko kontuzji jest znacznie zmniejszone i nic nie stoi na przeszkodzie wspólnej zabawie.
Wskazówka: Jeśli poszukiwanie prostych patyków w lesie okaże się zbyt skomplikowane, w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów można również dostać kłody o odpowiedniej długości.
2.2 Tworzenie mozaik – jak latem zrobić z dziećmi prawdziwe dzieła sztuki

Aby stworzyć pojedyncze płytki mozaikowe, można użyć typowego ciasta solnego lub wymieszać trochę cementu.
Przy pracy z cementem należy jednak pamiętać, aby wszystkie dzieci miały założone rękawiczki.
Potrzebne będą również różnej wielkości kamyczki, najlepiej w różnych kolorach.
Następnie możesz uformować ciasto solne lub cement w starych plastikowych miseczkach i ułożyć kamienie mozaikowe we wzory.
Takie indywidualnie wykonane płyty kamienne mogą również ozdobić ścieżkę w ogrodzie, w zależności od zdolności twórczych dzieci.
3. dla syren i mermenów: szablony do malowania pod wodą
No products found.
No products found.
- Nie wymaga kleju.
- 14 cm
- guma piankowa