Site icon I-love-you.pl

Pomoc w zasypianiu dla dziecka: jak zapewnić mu spokojny sen

einschlafhilfe baby
Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z zasypianiem?

Wiele niemowląt cierpi na problemy ze snem w pierwszych miesiącach i latach życia. Wynika to głównie z faktu, że rytm snu musi się cały czas dostosowywać. Często głód, bóle brzucha lub ząbkowanie również prowadzą do problemów z zasypianiem.

Jakie środki wspomagające zasypianie są dostępne dla niemowląt?

Jeśli dziecko ma problemy z zasypianiem, rodzice zdecydowanie powinni stosować środki wspomagające zasypianie. Mogą to być zwykłe przytulanki lub pozytywki. Aby ułatwić zasypianie, rodzice mogą również stosować szumy, dźwięki, światła lub monotonne ruchy.

Jakie inne środki mogę podjąć, aby poprawić sen mojego dziecka?

Dzieci potrzebują regularnej, codziennej rutyny. Wprowadzając dodatkowe rytuały, dziecko coraz częściej będzie odnosiło sukcesy w spokojnym zasypianiu. Ponadto należy stworzyć przyjemną atmosferę i zapewnić dziecku bliskość i bezpieczeństwo, aby mogło zasnąć.

Wielu rodziców skarży się na to, że ich dziecko ma problemy z ułożeniem się i zasypianiem. Jeśli nie chcesz nosić swojego dziecka przez całą noc po domu na rękach, z pewnością powinieneś poszukać odpowiedniego środka wspomagającego zasypianie dla swojego dziecka.

W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego wiele niemowląt ma na początku duże trudności z zasypianiem. Przedstawimy Ci różne środki wspomagające zasypianie i podpowiemy, jakie środki możesz zastosować, aby pomóc dziecku zasnąć.
[button]Zamów środki wspomagające zasypianie dla niemowląt bezpośrednio online[/button]

1. wiele niemowląt cierpi na problemy z zasypianiem

Jakość snu niemowląt
Fińscy naukowcy stwierdzili w badaniu, że sen dzieci zmienia się bardzo w ciągu pierwszych dwóch lat życia. W wieku około sześciu miesięcy dziecko potrzebuje średnio tylko 20 minut, aby zasnąć. Dwuletnie dzieci budzą się również maksymalnie tylko raz w nocy.

Jeśli dziecko jest jeszcze w łonie matki, to już automatycznie dostosowuje się do cyklu snu i czuwania matki. Po urodzeniu dziecko musi jednak najpierw zregenerować siły i przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

Na początku dzieci budzą się mniej więcej co dwie do trzech godzin. Z upływem tygodni i miesięcy przerwy stają się jednak coraz dłuższe. Ucząc się rytmu snu, dziecko stopniowo dostosowuje się do nawyków sennych rodziców.

Niemowlęta nadal mają bardzo dużą potrzebę snu. U dzieci do trzeciego miesiąca życia za zdrowe uważa się około 14 do 17 godzin snu na dobę. Drzemka odgrywa ważną rolę zwłaszcza w pierwszych miesiącach.

Jednak większość rodziców marzy tylko o tym, aby ich dziecko naprawdę spało tak długo, a czas snu przesunął się głównie na noc.

Wiele niemowląt i dzieci cierpi na problemy ze snem. Problem niemożności zasypiania jest powszechny. Jeśli dochodzi do stałego braku snu, skutkiem mogą być poważne choroby. Dlatego ważne jest, aby rodzice szukali przyczyn problemów z zasypianiem.

Najczęstsze przyczyny trudności z zasypianiem u niemowląt to:

2. środki wspomagające zasypianie, które mogą ułatwić przejście do snu

Ale nawet jeśli wszystkie podstawowe potrzeby są zaspokojone, może się zdarzyć, że dziecko po prostu nie może znaleźć drogi do snu. Aby zarówno dziecko, jak i rodzice mogli rozpocząć kolejny dzień wypoczęci, warto wypróbować środek ułatwiający zasypianie dla niemowląt.

W kolejnych rozdziałach chcielibyśmy przedstawić Wam różne metody, które pomagają dziecku szybciej i łatwiej zasnąć.

2.1 Przytulanka, kołderka, smoczek – klasyczne pomoce do zasypiania dla niemowląt

Przytulane zabawki dają niemowlętom poczucie bezpieczeństwa i pewności

Jeśli zapytamy naszych rodziców i dziadków, w jaki sposób doprowadzili do tego, że ich dziecko zasnęło, to zapewne potwierdzą, że w wielu przypadkach wystarczyła tylko przytulanka lub szmatka.

Te pomoce senne dla niemowląt są wciąż bardzo popularne dzisiaj. Każdy niemowlę i berbeć ma przynajmniej jedną przytulankę lub lalkę, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Misie, owieczki, pieski i króliki są szczególnie popularne. Większość dzieci tak bardzo przyzwyczaja się do obecności swojej przytulanki, że nie potrafi już bez niej zasnąć.

2.2 Usypianie dziecka za pomocą dźwięków i odgłosów

Pozytywki towarzyszą niemowlętom do snu szczególnie delikatnie dzięki cichym melodiom.

Nowoczesne przytulanki są nie tylko miękkie i milutkie, ale mają też inne funkcje ułatwiające dzieciom zasypianie. Istnieją na przykład przytulanki, które mogą odtwarzać bicie serca, szum oceanu lub dźwięk odkurzacza. Dodatkowo niektóre modele posiadają czujnik wina, dzięki czemu dźwięki włączają się automatycznie, gdy dziecko jest niespokojne.

Oprócz dźwięków serca, w przypadku niemowląt bardzo skuteczny jest również tzw. biały szum. W kilku testach naukowcy stwierdzili, że większość noworodków zasypia już po pięciu minutach. Ten szum to monotonny dźwięk, który przypomina niemowlętom dźwięki, które słyszą w łonie matki.

Jeśli nie chcesz kupować przytulanki z bijącym sercem, możesz po prostu skorzystać z wciąż bardzo popularnej pozytywki, która wydaje muzykę wywołującą sen. Ważne jest tylko, aby były to dźwięki lub muzyka sprzyjające zasypianiu.

Wskazówka: Lampka nocna może również pomóc dziecku w pokonaniu strachu przed ciemnością. W najlepszym przypadku lampka powinna być ściemniana i wyposażona w czujnik.

Dziesięć godzin dźwięków łona można znaleźć w tym filmie na YouTube:

2.3 Monotonne ruchy dają dzieciom pewność i bezpieczeństwo

Ale nie tylko monotonne dźwięki, ale także monotonne ruchy mają działanie uspokajające i mogą pomóc dzieciom łatwiej i szybciej zasnąć. Z tego powodu wielu rodziców wozi swoje dziecko samochodem. Jeszcze inni chwytają wózek i przechodzą kilka kroków, aby skłonić malucha do zasypiania.

Te metody wymagają jednak sporo czasu i wysiłku. W tym przypadku bardziej odpowiedni jest bujak do wózka. Można go kupić w specjalistycznym sklepie lub w Internecie. Dzięki zintegrowanemu silnikowi, urządzenie zapewnia, że wózek otrzymuje lekkie ruchy kołysania.

3 Więcej wskazówek, jak wspierać sen dziecka

Bliskość i czułość to wciąż najlepsza pomoc w zasypianiu dla niemowląt.

Oprócz środków wspomagających sen, możesz również wspierać sen dziecka za pomocą kilku prostych działań. W dalszej części artykułu chcielibyśmy przedstawić Ci kilka wskazówek, co możesz zrobić, jeśli Twoje dziecko po prostu nie może zasnąć.

4. popularne środki nasenne dla niemowląt

Exit mobile version